Прес-центр

Новий етап у вимірі зовнішньої реклами України: дослідження у форматі цільових рейтингів

25 червня 2015

Вперше у Києві пройшов відкритий out-of-home breakfast Індустріального Комітету Зовнішньої Реклами (ІКЗР) «Інновації в дослідженні зовнішньої реклами України». На думку лідерів рекламної галузі, використання TRP (target rating point) як нового інструменту досліджень зовнішньої реклами дозволить рекламодавцям ефективніше планувати кампанію для цільових аудиторій своїх брендів.

23 червня в Києві відбувся out-of-home breakfast, присвячений обговоренню майбутнього досліджень на ринку зовнішньої реклами. Захід пройшов у форматі workshop, учасниками його стали більше 80 чоловік: представники рекламної індустрії — оператори і рекламні агентства — фахівці з реклами і маркетингу провідних брендів, журналісти, експерти ринку.

Олег Невельчук ИКНРВідкриваючи зустріч, Олег Невельчук, голова Індустріального Комітету Зовнішньої Реклами, відзначив, що ключове завдання діяльності Комітету — розробка і впровадження на ринку єдиних галузевих стандартів, у тому числі стандартів дослідження. «Ми спільно з колегами по ринку працюємо над підвищенням якості послуг, які ми надаємо, у тому числі над підвищенням ефективності вимірів зовнішньої реклами. Наша мета — зробити цей ринок зрозумілішим і необхідним серед рекламодавців».

Андрей Никитич Master ADАндрій Нікітіч, директор агентства Master AD: «Зовнішня реклама вже кілька років демонструє стабільність показників відносно медіавжитку, використання її в медіаміксі збільшує охоплення і частоту контактів, підвищуючи якість рекламної кампанії. Новий якісний етап переходу на таргетування за соціально-демографічними показниками дозволить не лише підвищити ефективність рекламних рішень, але прийти до розуміння результатів дії на ЦА, будувати інтегровані комунікації зі споживачами і більш цілеспрямовано планувати рекламні бюджети».

Сергей Смоляр DoorsСергій Смоляр, директор компанії Doors Consulting, єдиного індустріального дослідника outdoor-реклами України, детально розповів про дієві методи підрахунку аудиторії, і про підходи до побудови моделей транспортних потоків в оutdoor».

 


Андрей Рыбкин StarcomАндрій Рибкін, Buying Director Starcom Ukraine, представив нову інтегровану модель використання tns-профілів вжитку медіа для перерахунку даних в програмах Doors Consulting. «Сьогодні ринком зовнішньої реклами зроблений перший крок у вимірі по TRP, а саме, побудована модель вивчення аудиторії по соцдему, — відзначив Андрій Рибкін. — Наступний етап — підрахунок охоплення кампанії цільової аудиторії. В найближчому майбутньому виміри відбуватимуться таким чином: Doors вимірює по загальній аудиторії (контакти, охоплення, GRP), TNS надає профіль вжитку даного медіа, і, після злиття даних, клієнти отримують розрахунок всіх доступних на сьогоднішній день медійних показників по цільовій аудиторії: контакти, Affinity, TRP, охоплення».

Ольга Воронова  GroupMОльга Воронова, Head of Implementation, GROUPM, на конкретних прикладах розповіла про підходи до планування і оптимізації закупівель в ООН порівняно з ТБ. «Немає цінності в придбанні конкретної площини, немає цінності в придбанні площини на певній вулиці, — упевнена Ольга Воронова. — Є завдання придбання оптимальної кількості контактів. Для цього доцільно купувати за медіапоказниками, а не по «дошках». У ефективній ООН-кампанії насправді є важливим те ж саме, що і в інших медіа: максимальне ефективне охоплення, максимальний TRP і максимальний GRP». При цьому, на думку фахівця, ООН-реклама вирішує більше завдань, ніж ТБ-кампанія, наприклад, навігаційні й іміджеві завдання бренду.

Презентації і виступи спікерів викликали живий інтерес аудиторії, зустріч продовжилася сесією питань від рекламодавців і неформальним спілкуванням з обговоренням побаченого і почутого.
Даним заходом ІКНР починає серію освітніх і презентаційних подій, націлених на побудову ефективних комунікацій між Замовником, Агентством і Оператором на ринку Outdoor.

Ознайомитися з презентаціями out-of-home breakfast можна за наступними посиланнями: